دكتر مهدی دهمرده عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه تهران می باشد.

دكتر دهمرده در سال 1400 بعنوان استاد مدعو دانشگاه کره نیز انتخاب شده است.

وی دوره كارشناسي را در رشته مترجمی زبان انگلیسی در سال 1384 به پايان رسانيد و در همان سال براي ادامه تحصيل عازم انگلستان شد. وی فوق ليسانس خود را در مدت 10 ماه در رشته آموزش زبان انگليسي (TEFL) دانشگاه لنكستر (Lancaster) گذراند و سپس بلافاصله شروع به ادامه تحصيل در مقطع دكترا در دانشگاه واريك (Warwick) نمود. تلاش و کوشش شبانه روزی و علاقه فراوان به مطالعه و تحقیق باعث شد که وی موفق به دریافت مدرک دکترا مدت 2 سال و 10 ماه گردد. دکترای ایشان در سه رشته آموزش زبان انگليسي، زبان شناسی کاربردی و Education می باشد.

در سال 1396 بنیاد دولتی کره جنوبی به ایشان فلوشیپ حول موضوع  فرهنگ و آموزش زبان های خارجی جهت انجام در دانشگاه کره اعطا نمود.

تخصص اصلی ایشان در زمینه زبانشناسی فرهنگی و طراحی و برنامه ریزی کشوری و همچنین تحقیق و تدوین پیرامون کتب درسی آموزش زبان خارجی می باشد. وی همچنین علاقمند به موضوعاتی از قبیل نقش فرهنگ در آموزش زبان های خارجی، انگلیسی جهت اهداف آکادمیک / اهداف خاص و اصول و فنون یادگیری می باشد.

چنانچه مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد / دکتری در رشته آموزش زبان انگلیسی می باشید و اگرعلاقه مند به هر یک موضوعات ذیل می باشید، می توانید با اینجانب تماس حاصل فرمایید:

- فرهنگ و آموزش زبان های خارجی

- سیاست و آموزش زبان های خارجی

- برنامه ملی آموزش زبان های خارجی

- تکنولوژی در آموزش زبان های خارجی

- جنسیت و آموزش زبان های خارجی

- کتب آموزش زبان

- انگلیسی جهت اهداف آکادمیک / ویژه